Czym różnią się międzynarodowe kontrakty handlowe od tych krajowych?

Kontrakty to w zasadzie codzienność każdego dewelopera oraz każdej firmy. Kontrakty sporządzamy z okazji handlu, najmu, zawarcia współpracy i wielu innych spraw. Każdy przedsiębiorca oraz deweloper musi zatem być z nimi świetnie obeznany. Czy jednak z taką wiedzą spokojnie możemy wyjść także na rynek zagraniczny? Czy też nie do końca?

Krajowe a międzynarodowe kontrakty handlowe

No właśnie niestety nie do końca. Prawo obowiązujące przy kontraktach międzynarodowych bowiem naprawdę dość mocno często się różni od prawa obowiązującego w kontraktach handlowych krajowych.

Jak dokładniej przedstawia się taka różnica? Generalnie jest ich dość sporo, zatem trudno by je było wszystkie wymienić. Warto jednak wspomnieć w ramach przykładu choćby o Konwencji Wiedeńskiej odnoszącej się do sprzedaży towarów.

Generalnie jednak pojęcie towaru jest tu niejednoznacznie określone, ale w zasadzie znacznie szersze niż by to się wydawało na pierwszy rzut oka. Konwencja ta bowiem odnosi się także do sprzedaży mieszkań, sprzedaży pewnych usług jak np. instalacji obiektu itp.

Jak widać – jej zakres jest szeroki. Czy to jednak tak naprawdę coś zmienia? Oczywiście, że tak. Konwencja ta bowiem w dużej mierze oparta jest na prawie anglosaskim. Oznacza to chociażby, że dość trudno jest się uwolnić od odpowiedzialności za naruszenie zobowiązań umowy.

Co więcej obowiązuje tu zasada minimalizacji poniesionej szkody. Z drugiej jednak strony mamy także tutaj bardziej elastyczne zasady odstępowania od umowy. Generalnie to tych zasad i konwencji jest oczywiście znacznie więcej.

Szkolenia kontrakty handlowe – to podstawa

Skąd jednak należy czerpać wszelkie informacje na temat danych różnic pomiędzy poszczególnymi umowami? Otóż zdecydowanie najlepsze w tym celu będą specjalnie p oto organizowane szkolenia kontrakty handlowe.

Przy okazji warto jeszcze dodać, że każdy deweloper powinien również zainwestować w szkolenia dla deweloperów. Takie szkolenia deweloper obejmują również pełen zakres wiedzy pod kątem jej użyteczności we wszelkich umowach itp.